Kwiaty pod pomnikiem Katyńskim

KPKOT-Grobu-nie-znalazla
“Grobu nie znalazła…” – fot. nieznany.

 

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni zadumy. Wspominamy naszych bliskich, ktorzy odeszli od nas nazawsze. Tak niedawno nieraz z nami byli, a dziś juz ich nie ma wśród nas. Odwiedzamy groby, zapalamy znicze i świeczki na cmentarzach. Modlimy się.

KPKOT-Chwila-zadumy
“Chwila zadumy” – fot. Bartosz i Hanna Deczkowscy

W tych dniach pamiętamy także o polskich żołnierzach,
którzy walczyli i gineli za wolność i ojczyzne na polu chwały, niosac w umysłach hasło: “Bóg, Honor, Ojczyzna”. Walczyli wś
rod glazów nie do przebycia, gdzie do odłamków kul armatnich dołączały się odłamki gór skalistych. Wycieńczeni po przebytych łagrach, szli uparcie do zwycięstwa. Oni zgineli, ale ich zwycięstwo pozostało. Żołnierze pokazali, że wiara jest wielką siłą. Gdyby nie było wiary w zwycięstwo, nie byłoby zwycięstwa Polaków na wszystkich frontach świata.

W tych dniach pamiętamy o tych, którzy przeżyli wojny i doczekali póznej starości. Sterani wojnami weterani przez dziesięciolecia stali na baczność pod polskimi sztandarami, nieś
li je z dumą w pochodach i z honorem wnosili pod mury kościołów. Stoja teraz u Boga na spocznij w wiecznym odpoczywaniu.

W tych dniach pamiętamy także o tych, których grobów nie znaleziono, bestialsko pomordowanych w ludobójczej każni obozow sowieckich. Stajemy pod pomnikiem Katyńskim i oddajemy hołd ojcom, braciom, mężom, stryjom, dziadkom, krewnym i przyjaciołom.

Pamiętamy o pomordowanych w Katyniu.

Krystyna Sroczyńska (KPK OT – Komisja Informacji